קופות פלדה

קופות פלדהבעבר היה נהוג לקרוא לכספות בשם קופות. עם הרחבת השימוש בפלדה בתעשיית הכספות נולד הביטוי "קופות פלדה". כיום נהוג לכנות כספות אלו במונח המקצועי – ארונות ביטחון.

ארונות ביטחון הינם ארונות העשויים פלדה או פלדה משוריינת ומאובטחים באמצעי נעילה מכאניים, אלקטאוניים או בשילוב של שניהם. השימוש בארונות ביטחון נעשה לרוב לצורך שמירה על מסמכים, כסף מזומן, צ'קים וכדומה, ולכן הן נפוצות בבנקים, במרכזי קניות, בתחנות דלק ובעוד המון בתי עסק ומשרדים.

במגזר הפיננסי והקמעונאי עדיין נשתמר במעט שמן הישן של ארונות הביטחון ולעיתים הן נקראות 'קופות' על שם השימוש שנעשה בהן לצורך הפקדת כסף מזומן והמחאות.

שימוש נוסף לארונות ביטחון הוא לצורך אחסנת נשק או סמים מסוכנים ותרופות. ארונות הביטחון המיועדים לצורך אחסנת נשק או סמים מסוכנים מיוצרים עפ"י מפרטים של משטרת ישראל. ארונות הביטחון המיוצרים ע"י ISM מגן גולדמן מסופקים עם אישור יצרן המעיד על סוג הכספת והתאמתה למפרט התקן של משטרת ישראל.

 

קופות פלדהבעבר היה נהוג לקרוא לכספות בשם קופות. עם הרחבת השימוש בפלדה בתעשיית הכספות נולד הביטוי "קופות פלדה". כיום נהוג לכנות כספות אלו במונח המקצועי - ארונות ביטחון. ארונות ביטחון הינם ארונות העשויים פלדה או פלדה משוריינת ומאובטחים באמצעי נעילה מכאניים, אלקטאוניים או בשילוב של שניהם. השימוש בארונות ביטחון נעשה לרוב לצורך שמירה על מסמכים, כסף מזומן, צ'קים וכדומה, ולכן הן נפוצות בבנקים, במרכזי קניות, בתחנות דלק ובעוד המון בתי עסק ומשרדים. במגזר הפיננסי והקמעונאי עדיין נשתמר במעט שמן הישן של ארונות הביטחון ולעיתים הן נקראות 'קופות' על שם השימוש שנעשה בהן לצורך הפקדת כסף מזומן והמחאות. שימוש נוסף לארונות ביטחון הוא לצורך אחסנת נשק או סמים מסוכנים ותרופות. ארונות הביטחון המיועדים לצורך אחסנת נשק או סמים מסוכנים מיוצרים עפ"י מפרטים של משטרת ישראל. ארונות הביטחון המיוצרים ע"י ISM מגן גולדמן מסופקים עם אישור יצרן המעיד על סוג הכספת והתאמתה למפרט התקן של משטרת ישראל.